Ing. Martin Petříček, Ph.D.

Rektor

Škola

Vysoká škola hotelová a ekonomická

Ing. Martin Petříček, Ph.D.

Martin Petříček působí na Vysoké škole hotelové od roku 2014. Je absolventem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze a Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci. Dlouhodobě působil v bankovnictví a staral se o investiční portfolia svěřených klientů. Vždycky ale tušil, že to, co jej skutečně naplňuje, je rozvíjet sama sebe a druhé. I proto se začal věnovat lektorování, při kterém připravoval zájemce o složení makléřských zkoušek. Následně se však našel v přednášení a vedení seminářů na vysoké škole a pochopil, že do tohoto prostředí skutečně patří.

V rámci své odbornosti se zaměřuje především na aplikaci pokročilých metod řízení a optimalizace tržeb firem podnikajících v sektoru služeb. I proto vyučuje zejména předměty Podniková ekonomika a Finanční řízení podniku. V anglickém jazyce také přednáší mikroekonomickou teorii. Nepravidelně přednáší na univerzitách v zahraničí. Je autorem nebo spoluautorem několika desítek odborných článků v uznávaných vědeckých časopisech.

V roce 2020 se stal rektorem školy s cílem otevřít Vysokou školu hotelovou více světu a navázat spolupráci s předními evropskými školami soustředící se na hotelnictví a cestovní ruch. Miluje jídlo, legraci a je aktivní žonglér.